Krokoměr do mobilu - aplikace jsou fajn, ale na klasický krokoměr nemají

Pravidelná chůze je podle lékařů nejlepší fyzická aktivita, stejně jako před staletími. Přesto se dnes můžeme těšit z její modernizace, a to díky neobyčejně motivujícímu přístroji – krokoměru, který existuje už i do mobilu.

Krokoměr registruje pohyb těla při chůzi a počítá jednotlivé kroky. Umožňuje sledovat denní výkon, překonávat osobní rekordy, hlídat si denní a týdenní minimum pohybu.

Kromě výroby speciálních přístrojů se dnes krokoměry integrují i do chytrých mobilních telefonů, MP3 přehrávačů a dalších přenosných zařízení. Existují aplikace využívající GPS, nebo počítající kroky, jejichž výhodou je použití také v uzavřených prostorech a šetrnost k baterii telefonu. Oblíbený krokoměr do mobilu je například Runtastic Pedometer, který automaticky zaznamená všechny kroky, čas, vzdálenost, průměrné tempo a rychlost. Může se nosit v kapse, dlani, sportovní tašce i kabelce. Výkony lze i sdílet s přáteli na sociálních sítích.

Nejpřesnější jsou klasické krokoměry na ruku

Potřebujete-li však opravdu přesná data, spolehněte se na speciální krokoměr od renomovaného výrobce s moderní technologií počítání kroků. V e-shopu inSPORTline naleznete řadu modelů včetně multifunkčního nebo navrženého výhradně pro chůzi s trekingovými holemivšech typů, který stojí v akci 349 korun.