Praktický krokoměr se dává na ruku jako hodinky

Praktický krokoměr s podsvíceným displejem je určen na ruku či nohu, má 30denní paměť i možnost připojení k počítači přes USB.

Mezi hlavní funkce krokoměru na ruku, který je cenově dostupný, patří měření provedených kroků, měření překonané vzdálenosti, měření počtu spálených kalorií a délky chůze.

Další předností krokoměru je denní budík, nízká hmotnost, voděodolné silikonové tělo či automatické vypnutí pro úsporu energie. Krokoměr na ruku lze používat i jako tradiční hodinky.

Šikovný pomocník pro zdraví

Chůze s krokoměrem vás bude mnohem více bavit, a brzy poznáte i její zdravotní účinky. Zpevníte stabilizační svaly, což vám pomůže předejít bolestem zad. Uživatelé krokoměrů se v každém případě shodují v tom, že od chvíle, co je mají, chtějí znát, kolik ušli kilometrů a spálili kalorií. V řadě domácností je třeba i několik krokoměrů, protože každý člen chce mít svůj, podobně jako hodinky.

A jaká je cenová relace krokoměru na ruku? Ačkoliv seženete krokoměry již od 200 Kč, doporučuje se trochu peněz přidat a pořídit kvalitnější přístroj, který eliminuje nechtěné pohyby a celkově přesněji měří. Cena by měla být v rozmezí 500 až 1 000 Kč.

Multifunkční krokoměry dokážou přes USB ukládat data na počítač, mají týdenní nebo i měsíční paměť a lze na nich nastavit cílový počet kroků - například oněch známých 10 000 denně. Nestíháte-li je ujít v přírodě, využijte běžecký pás.