Porovnejte své údaje z krokoměru s lidmi z celého světa

Iniciativa Indares.com, do které se zapojily už tisíce lidí z celého světa, dovoluje uživatelům anonymní porovnávání každodenní chůze v závislosti na věku, pohlaví, dnech v týdnu či zemích, v níž žijí.

Líbilo by se vám to také?

Stačí jen jeden den nosit krokoměrPoté se můžete registrovat do Indaresu. V levém menu naleznete modul Kroky. Používání systému je snadné. Uživatelé v něm zadávají denní počty kroků, které naměří pomocí krokoměru. Zapíšete tak jen jedno číslo denně. Okamžitě však získáte zpětnou vazbu, to znamená, jak jste na tom vzhledem k obecnému doporučení i v porovnání s ostatními uživateli. Je známo, že denně by měl člověk k udržení zdraví ujít 10 000 kroků.

Zkusíte obejít zeměkouli?

Jako motivace k zápisu kroků slouží kromě zpětné vazby i výzvy k překonání stanovených cílů společně s ostatními (například přejít Českou republiku či obejít zeměkouli). Online jsou také žebříčky uživatelů, kde si každý může jednoduše zkontrolovat, jak na tom je ve srovnání s ostatními, kteří jsou zapojeni. Pro zachování diskrétnosti nejsou v žebříčku uvedena celá jména.

A co všechno umí krokoměr?

Mezi tradiční funkce krokoměrů náleží měření nachozené vzdálenosti či energetického výdeje. Dalšími funkcemi mohou být stopky, ukládání výsledků do paměti krokoměru, jeho připojení přes USB k počítači a podobně.

Zkušení uživatelé doporučují krokoměry v cenové hladině 500–1000 Kč od dobrých značek. Tipem může být zákazníky e-shopů oblíbený krokoměr Strippy s podsvíceným displejem, na ruku či nohu, s 30 denní pamětí a možností připojení k počítači přes USB. Ihned ho máte doma a můžete vyrazit - léto je túrám zaslíbené.