10 000 kroků denně pro zdravé srdce, cévy a proti obezitě

Vědci prokázali, že právě 10 000 kroků za den je optimální pro upevnění zdraví dospělého člověka. K jejich uhlídání je ideální malé šikovné zařízení - krokoměr. Spočítá vám opravdu každý krok za den.

Díky nošení krokoměru totiž přepočítáte skoro každou aktivitu na ekvivalentní počet kroků. A jak to funguje? Krokoměr má kyvadélko, které reaguje na houpavou lidskou chůzi, případně běh.

10 000 kroků představuje asi 7 km. A to je právě vzdálenost, kterou bychom měli každý den překonat pro zlepšení zdraví, udržení kondice a optimální hmotnosti.

Dáte se do toho?

Chůze účinně pomáhá udržet váhu a díky tomu omezuje nemoci srdce a cév. Při výzkumech se přišlo i na to, že dostatečný pohyb má pouze desetina obyvatel vyspělých zemí.

Chcete-li chodit pro zdraví, zvládněte 10 000 kroků za den, a jestli je vaším cílem snížení hmotnosti, pak byste měli ujít 12 000 - 15 000 kroků denně. Na začátku s pomocí krokoměru zjistěte, kolik kroků denně opravdu uděláte. Poté zvolna přidávejte, až se dostanete na požadovaný počet kroků. 

  • 10 000 kroků = 7 km

  • 10 000 kroků = 100 minut

  • 10 000 kroků = 450 kcal

Specialisté z online poradny 10000kroku.cz uvádějí: "Používání krokoměru zvyšuje motivaci k pohybu, výrazně přispívá ke zvyšování denního počtu kroků a zároveň slouží jako jednoduchá kontrolní pomůcka při plnění vašich cílů."

Je fajn, že začít můžete kdykoliv. Nikdy není pozdě a počítá se vám každý krok!